Connect with us

Петмина фудбалери на Манчестер Сити незадоволни од Гвардиола

Манчестер Сити оваа сезона гледа во грбот на Арсенал во битката за шампионската титула во Премиер – лигата, а тоа создава турбуленции кај „граѓаните“. Дел од фудбалерите изразуваат дури и незадоволство од односот на менаџерот Пеп Гвардиола кон нив.


Тоа се Бернардо Силва, Жоао Кансело, Илкај Гундоган, Ајмерик Лапорте и Кајл Вокер и сите сакаат да го напуштат клубот.

Ова би бил голем удар за тимот на Манчестер Сити доколку сите го напуштат клубот во наредниот период, но сигурно дека и на Гвардиола не му требаат незадоволни фудбалери во тимот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови