Connect with us

Пепе се збогува со Порто, следна дестинација – Саудиска Арабија

Клубови од Саудиска Арабија покажуваат интерес за португалскиот ветеран Пепе. Претстојат разговори помеѓу двете страни, а на 41-годишниот фудбалер ќе му биде понуден едногодишен договор за да игра во земјата од Блискиот Исток.

Пепе сè уште размислува за својата иднина. Целосно е можно португалскиот репрезентативец официјално да го објави крајот на својата богата кариера.

Пепе го напушти Порто по речиси пет години во клубот во својот втор период и е слободен агент.

Во својата професионална кариера, Пепе има одиграно 737 натпревари, постигнувајќи 42 гола и 36 асистенции.

За националниот тим на Португалија, Пепе има одиграно 141 натпревар и постигнато осум гола, а на 41-годишна возраст беше неизбежен стартер во селекцијата на Роберто Мартинез на Евро 2024.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови