Connect with us

Пелистер подобар од Караорман на тестот во Охрид

Македонскиот второлигаш Пелистер забележа победа (5-2) против Караорман на првиот контролен натпревар во Охрид.


Головите за битолскиот тим ги постигнаа Спиркоски, Талевски, Христов, Маневски и Трајковски.

Пелистер следниот пријателски натпревар ќе го игра в недела против тимот на Поградец од Албанија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови