Connect with us

Пандев му честиташе титула на Интер (ФОТО)

Еднаш „нероаѕуро“, секогаш „нероаѕуро“. Капитенот на македонскиот национален тим Горан Пандев јавно му ја честиташе шампионската титула на поранешниот клуб Интер. По цели 11 години, токму од периодот кога и Пандев беше во тимот, а Интер ја освои тројната круна, клубот од „Џузепе Меаца“ стигна до нов шампионски пехар.

Тимови

Advertisement

Facebook