Connect with us

Панатинаикос бара одложување на дербито со Олимпијакос поради пандемија на коронавирус

Фудбалскиот клуб Панатинаикос испрати барање до челниците на грчкото првенство да се одложи утрешниот натпревар со Олимпијакос во претпоследното коло поради големиот број на заразени фудбалери со коронавирусот.


Конкретно, Панатинаикос наведува дека има 14 заразени фудбалери, заедно со 10 членови на клупскиот персонал и поднеле барање да им се одложи натпреварот на сезоната.

Панатинаикос пред последните две кола го дели првото место со АЕК Атина со 77 бода.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови