Connect with us

Обои плаво…за меракот на „Шверцерите“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шкупи е единствениот македонски претставник кој оствари победа на стартот од европското презентирање ова лето. Не дека ремито на Струга ТЛ во Лиепаја не е успех, посебно дека е деби за стружани, но вечерта дефинитивно е обоена во плаво.

Тимот на Гоце Седлоски покажа победнички карактер, одигра цврсто во одбраната и умешно во нападот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови