Connect with us

Обамејанг доби понуда од клубот што сака да го купи и Столе Димитриевски

Арсенал можеби има начин да се раздели со Пјер-Емерик Обамејанг. Клубот добил понуда од Саудиска Арабија за напаѓачот од Габон.


Ал Наср понуди да го изнајми Обамејанг до крајот на сезоната, со задолжителна откупна клаузула од 8 милиони евра во текот на летото.

„Топчиите“ ја разгледуваат оваа опција и секако би сакале да го решат случајот со Обамејанг кој доби и суспензија поради непочитување на клупската дисциплина.

Интересно е дека Ал Наср се интересира и за македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови