Connect with us

Њукасл ќе се обиде да го врати Лукаку во Премиер-лигата

Њукасл нема намера да запре со трансфер бомбите и овојпат целта на управата е поголема конкуренција во врвот на нападот.


„Чавките“ ќе се обидат да го вратат Ромелу Лукаку во Премиер – лигата и веќе ја истражуваат ситуацијата. Белгиецот е во сопственост на Челси, но моментално е на позајмица во Рома.

Еди Хау ги има на располагање Александар Исак и Калум Вилсон, но уште еден докажан стрелец сигурно би донел уште поголема класа во тимот.

Лукаку во Англија играше и за Вест Бромвич, Евертон и за Манчестер Јунајтед.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови