Connect with us

Нови два гола за Миовски (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски игра во животна форма во Шкотска. Тој на секој меч за Абердин ја тресе противничката мрежа. Денеска е посебно расположен и постигна два гола веќе во првото полувреме на куп-натпреварот против нисколигашот Бонириг Роуз.

Миовски погоди во 17. минута за водство, а потоа уште еднаш ја затресе мрежата во 25.минута.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови