Connect with us

Нојер сака да брани до 40 години

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, смета дека фактот што речиси една година отсуствуваше од терените ќе му помогне да ја продолжи кариерата. 37-годишниот голман ја скрши ногата на скијање по завршувањето на Светското првенство во Катар, враќајќи се на теренот во победата над Дармштад од 8-0 минатиот викенд.


Нојер верува дека може да биде на високо ниво уште 2-3 години, па сака да игра до 40 години, пишува „Билд“.

Голманот е дел од Баерн Минхен од 2011 година, кога дојде од редовите на Шалке 04. Неговиот актуелен договор со Баварците истекува на крајот од сезоната и се очекува да биде продолжен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови