Connect with us

Николов е новиот “шериф” (ФОТО)

Македонскиот интернационалец Бобан Николов отвори нова одисеја во кариерата. Во наредниот период тој ќе биде “шериф”.

Николов потпиша за Шериф Тираспол од Молдавија, клуб кој со едната нога е веќе во групите од Лигата на шампионите. На реваншот против Динамо Загреб ќе патува со предност од 3-0.

Advertisement

Facebook

Тимови