Connect with us

Неструп: Не се плашиме од Манчестер Сити, ќе истрчаме на терен за да победиме

Тренерот на ФК Копенхаген, Јакоб Неструп, ги сподели своите очекувања за денешниот натпревар против Манчестер Сити во осминафиналето на Лигата на шампионите. Тој ја призна класата на противникот, но истовремено е сигурен дека неговиот тим може успешно да му се спротивстави на актуелниот освојувач на трофејот.


„Знаеме каков тим е Манчестер Сити, но и нивните играчи се луѓе, како и оние на Баерн Минхен, Манчестер Јунајтед, Галатасарај со кои бевме во иста група“, изјави Неструп.

„Ќе излеземе со јасна идеја дека имаме шанса да победиме. Со нетрпение го очекуваме натпреварот и знам дека атмосферата на стадионот ќе биде фантастична“, додаде тренерот на данскиот тим.

Натпреварот меѓу ФК Копенхаген и Манчестер Сити се игра вечерва од 21 часот на стадионот „Паркен“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови