Connect with us

Несторовски пред потпис со Козенца

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски беше на чекор до потпис со Тернана, но италијанските медиуми откриваат дека тој постигнал договор со Козенца.

Тој треба да потпише договор за една сезона, и веќе ја договорил и платата во износ од 200.000 евра, плус дополнителни бонуси.

Козенца сака да вметне и клаузула за автоматско продолжување на договорот за уште една година, доколку тимот ги исполни целите, а напаѓачот ја исполни очекуваната бројка на настапи и постигнати голови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови