Connect with us

Наполи заигра шампионски, настрада Лече (ВИДЕО)

Наполи конечно заигра во шампионски стил, а настрада Лече кој на домашен терен загуби со 0-4. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас не доби шанса, но неговите соиграчи доминираа на овој натпревар.

Дефанзивецот Остигард во 16.минута донесе водство за „наполитанците“, а на почетокот на вториот дел Виктор Осимен зголеми на 0-2.

Во финишот, Џанлука Гаетано и Матео Политано од пенал го поставија конечниот резултат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови