Connect with us

Наполи го продал Осимен за 120 милиони евра, купецот – непознат

Наполи ја продаде својата најголема ѕвезда Виктор Осимен за 120 милиони евра, што е рекорден трансфер за актуелниот шампион на Италија. Медиумите на Апенините тврдат дека Наполи веќе го продал својот најдобар фудбалер, иако засега не се открива клубот каде Нигериецот ќе ја продолжи кариерата.


Веста ја лиферуваше „Радио Кис Кис“ кое редовно објавува ексклузивни информации од таборот на „наполитанците“.

Наполи работи на продолжување на договорот на Квича Кварацкелија. На Грузиецот му е понудено да остане во Неапол до 2029 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови