Connect with us

Наполи добил понуда од 30 милиони евра за Елмас, но не сака да го продаде

Германскиот бундеслигаш Лајпциг понудил 30 милиони евра за да го купи македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Сепак, италијанските медиуми тврдат дека Наполи глатко ја одбил понудата.


Претседателот Аурелио де Лаурентис сака да му понуди нов договор на Елмас за продолжување на соработката.


Актуелниот договор на Елмас со Наполи има важност до 2025 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови