Connect with us

Мујезиновиќ и Сушњара заминаа од Вардар

Најтрофејниот македонски клуб Вардар се раздели со босанскииот интернационалец Мустафа Мујезиновиќ, откако претходно го потврди заминувањето и на Лука Сушњара.

Мујезиновиќ минатата сезона за „црвено-црните“ одигра вкупно 11 натпревари, а притоа имаше две асистенции за Вардар.

Вардар ги почна подоготовките за новата сезона, засега пристигна Филип Најдовски, а најавени се осум засилувања.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови