Connect with us

Муарем Бајрами тренер на Шкупи во наредните две години

Македонскиот прволигаш Шкупи му даде доверба на Муарем Бајрами да го предводи тимот во наредните две сезони. Тој ја завршува играчката кариера и стави потпис на двегодишна соработка како шеф на стручниот штаб на клубот од Чаир. 

„Привилегија е да се биде тренер на Шкупи, голема чест, но и обврска. Би сакал да се заблагодарам на раководството за укажаната доверба, се надевам дека ќе ја оправдам со напорна работа. Имаме квалитетен тим, а ќе се потрудиме да доведеме и неколку засилувања. Наш голем адут секогаш се и навивачката група Шверцери“, изјави Муарем Бајрами, на кого ќе му помагаат Енес Ќаили и Игор Тасевски.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови