Connect with us

Митровски му донесе триумф на Вараждин (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Димитар Митровски одигра одличен натпревар за Вараждин и беше одлучувачки фактор во триумф од 1-0 против Рудеш. Тој беше стрелец на единствениот гол на натпреварот постигнат во 67.минута од дуелот.

Митровски одлично реагираше на центаршутот од десната страна и со удар со глава успеа да ја затресе мрежата на Рудеш.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови