Connect with us

Мирчевски искористи нов подарок од Пелистер (ВИДЕО)

Вардар повторно има водство на „вечното дерби“ против Пелистер. Мартин Мирчевски во 48.минута ја искористи слабата реакција во одбраната на Пелистер и со прецизен удар од 14 метри ја затресе мрежата на Давор Талески. 

Вардарци повторно дојдоа до предност на пролетната премиера. 
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови