Connect with us

Миовски стрелец во триумфот на Абердин

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски продолжува со одлични игри во Шкотска по репрезентативната пауза. Тој беше стрелец на погодок за својот тим Абердин во триумфот од 2-1 против Рос Каунти.

Миовски погоди уште во петтата минута од мечот и донесе предност за Абердин.

Сепак, Рос Каунти успеа да израмни преку Симон Мареј во 26.минута, а победничкиот гол за Абердин беше дело на Џејми Мекграт во 79.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови