Connect with us

Минималец за Барса, стрелец Педри (ВИДЕО)

Барселона има шест бода предност пред Реал Мадрид откако оствари минимална победа (1-0) над Хетафе на „Камп Ноу“. Каталонскиот клуб има 44 бода, но второпласираниот Реал Мадрид вечерва гостува кај Атлетик Билбао.


Педри беше стрелец на победничкиот гол за Барселона во 35.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови