Connect with us

„Милионерите“ до врв ја наполнија мрежата на Волфсбург (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд не се откажува од трката за шампионската титула. Со убедливиот триумф над Волфсбург (6-0), „милионерите“ се вратија само на бод заостанување во однос на лидерот Баерн Минхен.

Карим Адејеми го отвори резултатот, а Себастијан Але зголеми на 2-0. Третиот гол беше дело на Дониел Мален.

Во вториот дел, двоен стрелец беше Џуд Белингем, а погоди уште еднаш и Адејеми, кој не искористи и пенал за да комплетира хет-трик.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови