Connect with us

Милик: Како да се одбраниме од Мбапе? Ни треба скутер за да можеме да го фатиме

Французите се актуелни светски прваци и големи фаворити во утрешното осминафинале против Полска, а еден од најдобрите нивни играчи, напаѓачот Аркадиуш Милик, смета дека Килијан Мбапе ќе биде најголемата закана за тимот на неделниот натпревар.


„Како да се браните од него? Нема решение. Мораме да бидеме брзи и да имаме скутер за да можеме да го фатиме. Многу е тешко да се одбраниш од него во директен дуел еден на еден. Тој е еден од Најдобрите играчи во светот. Ќе мора да реагираме како група и да најдеме колективни решенија“, рече Милик.


Репрезентациите на Полска и Франција ќе се сретнат утре од 16 часот во осминафиналето на Светското првенство.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови