Connect with us

Милан сака да го задржи Лука Јовиќ уште три сезони

Српскиот интернационалец Лука Јовиќ се подготвува за преговори за обновување на договорот со Милан, пренесува италијанскиот весник „Газета дело спорт“.


26-годишниот напаѓач го постигна победничкиот гол во победата од 2-3 против Фросиноне викендот во Серија А, а досега беше стрелец на четири погодоци влегувајќи како замена.
Лука Јовиќ потпиша едногодишен договор со миланскиот гигант по неговото пристигнување како слободен играч минатото лето.


Раководството на Милан сега е подготвено да започне преговори со агентот на Јовиќ и има намера да понуди нов тригодишен договор поради неговите добри перформанси во последните два месеци.


Напаѓачот има постигнато вкупно седум гола и забележа една асистенција за 721 минути игра на 19 натпревари за Милан досега.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови