Connect with us

Милан Ристовски: Ова е неверојатен резултат, уште сме во шок (ВИДЕО)

МАКФУДБАЛ во Палермо,

Уште не ни е до крај јасно што направивме вели Милан Ристовски на ден по големата победа над Италија и пласманот во финалето од баражот за место на Светското првенство.

„Уште сме во шок. Во еден момент сме свесни, во еден не сме свесни што направивме вчера. Остваривме неверојатен резултат, среќни сме што победивме таква репрезентација како што е Италија и сега ништо не ни останува освен да продолжиме по овој пат. Знаевме дека Италија поседува голем квалитет, меѓутоа верувамве во себе од прва до последна минута, дадовме сè од себе и Господ нè награди. Сега сме на 90 минути од пласман на најголемото натпреварување во светот“ – вели Ристовски.

Македонија ја чека пресметка со уште една голема репрезентација.

„И Португалија има големо ѕвезди како Италија, но нам ни останува повторно да дадеме сè од себе и да веруваме како што верувавме досега. Се надевам на добар резултат во Порто и пак да ја израдуваме Македонија“ – порачува Ристовски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови