Connect with us

Милан го сака Ленгле на „Сан Сиро“

Милан сака да ја засили одбраната со централниот бек Клемен Ленгле.


Францускиот дефанзивец моментно настапува во Астон Вила како позајмен од Барселона. Ленгле има само пет одиграни натпревари во Конференциската лига и ниту една минута во Премиер – лигата.

Сѐ уште не е јасно дали „росонерите“ ќе сакаат да го откупат од Барселона или да го доведат на позајмица. Неговиот договор со Каталонците е до летото 2026 година.

Другите опции на Милан за срцето на одбраната се Јакуб Кивиор од Арсенал и враќањето на Матео Габија, кој е позајмен во Вилјареал.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови