Connect with us

Милан без Калдара во следните 90 дена

Дефанзивецот на италијанскиот прволигаш Милан, Матија Калдара, е опериран и ќе биде надвор од терените три месеци, соопштија од клубот.


29-годишниот италијански фудбалер заработи повреда на десниот скочен зглоб за која беше потребна хируршка интервенција. Тој ќе ги пропушти сите натпревари до крајот на календарската година.

Калдара одигра само два натпревари за „росонерите“, откако беше позајмен последователно на Аталанта, Венеција и на Специја во последните сезони.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови