Connect with us

Меси се враќа во Барселона, а ќе потпише договор на 36. роденден

Аргентинската ѕвезда Лионел Меси ќе се врати на „Камп Ноу“ ова лето. Тој и дефинитивно нема намера да остане во ПСЖ, а каталонскиот гигант успеа да му даде задоволителна понуда за да го врати по две години во Париз.


Меси се согласил да потпише договор до 2025 година (1+1 година), а сето ова ќе се офизијализира на 24 јуни, на неговиот 36. роденден.

Планот е Лео Меси да ја заврши кариерата на „Камп Ноу“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови