Connect with us

Мечкаровски не „прости“ ниту во последната минута од кариерата – Пенал за Пелистер во 90. (ВИДЕО)

Пелистер ја изненади Шкендија во Тетово славејќи со 0-1, со голот од пенал што го постигна Борче Маневски во 90.минута. Претходно, Јан Кривак играше со рака во шеснаесетникот, а Димитар Мечкаровски, на кого ова му беше последен меч во судиската кариера, покажа на белата точка. 

Фудбалерите на Шкендија реагираа, но на повторената снимка сепак е добро воочливо дека Јан Кривак играше со рака во сопствениот шеснаесетник. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови