Connect with us

Мбапе се враќа во тимот на ПСЖ за финалето на Купот на Франција

Суперѕвездата на Пари Сен Жермен во заминување, Килијан Мбапе, ќе добие шанса да се прости од клубот во финалето на Купот на Франција против Лион в сабота навечер.

Напаѓачот ги пропушти последните два натпревари на тимот во Лига 1 поради повреда, поради стравувањата дека ќе биде изоставен од групата и за овој натпревар. Сепак, Мбапе сега се опорави и се најде на списокот на играчи на тренерот Луис Енрике.

Во групата се враќаат и Осман Дембеле, Џанлуиџи Донарума, Витиња, Маркињос и Фабијан Руиз, кои беа одморени на претходниот натпревар.


Лучо ги изостави братот на Килијан, Итан Мбапе, како и ветеранот Кејлор Навас, кои исто така се очекува да го напуштат Пари Сен Жермен во наредните денови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови