Connect with us

Марсело Биелса е кандидат за нов менаџер на Евертон

Марсело Биелса е кандидат за менаџерското столче на Евертон. Англискиот клуб веќе отпочнал преговори со 67-годишниот аргентински стручњак.


Ливерпул се раздели со менаџерот Френк Лампард поради лошите резултати. 44-годишниот поранешен англиски репрезентативец е на кормилото на „карамелите“ од почетокот на 2022 година.

Евертон загуби 11 од последните 14 натпревари и се наоѓа на 19. позиција во Премиер – лигата.
Последната работа на Марсело Биелса засега беше во Лидс Јунајтед, но тој си замина во февруари 2022 година.

Кандидати за преземање на Евертон се и Шон Дајш и Томас Френк.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови