Connect with us

Марко Алчевски потпиша за Хапоел Ерусалим

Младинскиот репрезентативец Марко Алчевски ја напушта Брера и заминува во Израел. Голманот на сеелекцијата до 21 година во наредните две години ќе биде член на израелскиот прволигаш Хапоел Ерусалим.

Алчевски вечерва потпиша двегодишен договор со Хапоел Ерусалим и во новата сезона ќе игра на интернационална сцена.

Марко Алчевски целата досегашна кариера ја мина во редовите на Брера, освен една сезона кога беше позајмен во Борец Велес. За него ова ќе биде прво искуство надвор од Македонија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови