Connect with us

Марио Младеновски продолжува во Вараждин

Дефанзивецот Марио Младеновски повторно заминува во странство. Досегашниот фудбалер на Шкупи ја прифати понудата на Вараждин и се сели во Хрватска.

Марио Младеновски кариерата ја почна во Вардар, потоа беше дел од Фремад Амагер, Ботев, Македонија ЃП, а потоа заигра за Шкупи. Сега повторно ќе има интернационален предизвик.

Во Вараждин настапува уште еден македонски интернационалец и репрезентативец, Димитар Митровски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови