Connect with us

Манчестер Сити на лето го купува Џошуа Кимих

Англискиот првак Манчестер Сити ја следи ситуацијата околу играчот од средниот ред на Баерн Минхен. „Граѓаните“ се подготвени да се обидат да го ангажираат 28-годишниот Германец во летниот преоден рок.


Баерн Минхен би можел да го продаде играчот од средниот ред, доколку одбие да го продолжи актуелниот договор, кој сега има важност до крајот на јуни 2025 година.


Џошуа Кимих, кој е проценет на над 75 милиони евра, игра за Баерн Минхен од јули 2015 година. Оваа сезона фудбалерот од средниот ред постигна еден гол и забележа шест асистенции на 23 натпревари за Баерн Минхен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови