Connect with us

МАКФУДБАЛ ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Гоце Седлоски

Гоце Седлоски дојде во својот Прилеп со Шкупи и ја декласираше Победа со 0-6. Немаше попуст за прилепчани кои имаат и други проблеми покрај фудбалските во своите редови.

Тој има шампионски тим, но секако, знае и како да го предводи. Не им остави ни тронка надеж на домаќините уште од самиот старт со офанзивниот пристап и со постигнатите голови.

Гоце Седлоски е изборот на МАКФУДБАЛ за најдобар тренер на 16.коло во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови