Connect with us

МАКФУДБАЛ ТРЕНЕР на колото: Горазд Михајлов

Силекс со години го краси епитет дека е „домашен тим“, односно во Кратово било кој противник многу тешко освојува бодови. Сепак, вчера гостуваше Шкупи, тимот кој 17 меча беше без пораз, но тимот на Горазд Михајлов најде начин како да го победи лидерот.

Мора да се истакне дека Горазд Михајлов умее да го извлече максимумот од овој состав на Силекс. Тоа е тим без ѕвезди и посебно звучни имиња, но компактен, добро вкомпониран и секогаш со нагласена желба да извлече поволен резултат. Сето ова е дело на тренерот што стои зад тимот.

МАКФУДБАЛ го избра Горазд Михајлов за најдобар тренер во 14.коло од Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови