Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

Беса и Пелистер остварија планирани победи, а Детонит Плачковица налета на расположениот Башкими и загуби, потклекнувајќи полека во трката за втората позиција.


Охрид славеше против Беласица на крилата на Дамјан Масевски, а и Осогово оствари важен триумф.

МАКФУДБАЛ го избра најдобриот тим за 22.коло во Втората фудбалска лига. Го предводи стратегот на Башкими, Баже Јанакиевски.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 22.КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА

 1. ДЕЈАН СИЛЈАНОВСКИ (БЕСА)
 2. СТОЈАН ПОПОСКИ (СКОПЈЕ)
 3. ГОРАН ДИМОСКИ (ПОБЕДА)
 4. СТЕФАН КОСТОВ (ПЕЛИСТЕР)
 5. ЃОРЃИ ТАНУШЕВ (ПЕЛИСТЕР)
 6. МАРТИН АНДОНОВСКИ (КОЖУФ)
 7. ФИЛИП АЛЕКСОВСКИ (БЕСА)
 8. ТОШЕ МАНОВ (ОСОГОВО)
 9. ЕЉМЕДИН ЌАИЛИ (БАШКИМИ)
 10. ДАМЈАН МАСЕВСКИ (ОХРИД ЛИХНИДОС)
 11. ИЗАИР ЕМИНИ (БЕСА)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: БАЖЕ ЈАНАКИЕВСКИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови