Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

Фаворитите беа успешни во 12.коло од Втората фудбалска лига. Беса го освои Охрид, а Пелистер минимално славеше против Тетекс. Детонит Плачковица исто така освои три бода. Трката продолжува.


МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 12.коло во Втората фудбалска лига. Го предводи стратегот на Беса, Александар Таневски.

МАКФУДБАЛ ТИМ ВО 12.КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА

 1. ИЛЧЕ ПЕТРОВСКИ (ПЕЛИСТЕР)
 2. СТЕФАН КОСТОВ (ПЕЛИСТЕР)
 3. ХРИСТИЈАН БЕЈКОВ (БЕЛАСИЦА)
 4. АЛЕКСАНДАР МИЛУШЕВ (БЕЛАСИЦА)
 5. БЕСАРТ РЕЏЕПИ (АРСИМИ)
 6. АЛЕКСАНДЕР БОРХА (БЕСА)
 7. СТЕФАН БАБУНСКИ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 8. НИКИ ЗУМРОВСКИ (ВАРДАР НЕГОТИНО)
 9. ВИЛДАН КЕРИМ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 10. ФИЛИП ДИМОСКИ (ПОБЕДА)
 11. ТОШЕ МАНОВ (ОСОГОВО)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: АЛЕКСАНДАР ТАНЕВСКИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови