Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ПРВАТА ЛИГА

Триото на врвот освои по еден бод и ја продолжува трката за шампионската титула. Во Струга, Шкупи во дербито освои бод, а Шкендија во Тетово изгуби два, откако при водство од 2-0 дозволи Гостивар да израмни на 2-2.


Вардар оствари важен триумф против Брегалница, Тиквеш го победи Работнички, а Воска и Силекс ремизираа без голови во Охрид.

Најубедлива беше Брера која ја декласира Македонија ЃП со 3-0, експресно, за едно полувреме.

МАКФУДБАЛ го избра најдобриот тим за 20.коло во Првата фудбалска лига. Го предводи стратегот на Брера, Бојан Круљ.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 20.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА

 1. АРИAН РЕНЕР (ТИКВЕШ)
 2. АЛЕКСАНДАР ВАРЕЛОВСКИ (ТИКВЕШ)
 3. АБДУЛ РУАТУБЈАЈЕ (ШКУПИ)
 4. ДАРКО ГЛИШИЌ (ВАРДАР)
 5. РОБЕРТО НЕТО (ТИКВЕШ)
 6. БУЊАМИН ШАБАНИ (СТРУГА ТЛ)
 7. ДАНИЕЛ МИЛОВАНОВИЌ (БРЕРА)
 8. МАТЕЈ ЦВЕТАНОСКИ (БРЕРА)
 9. АДЕНИС ШАЛА (ШКЕНДИЈА)
 10. ЕМАНУЕЛ ГРОНЕР (ШКУПИ)
 11. ЛАНРЕ КЕХИНДЕ (ГОСТИВАР)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: БОЈАН КРУЉ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови