Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ПРВАТА ЛИГА

Вардар „живна“ откако ја доби градската пресметка со Работнички. „Црвено-црните“ покажаа максимална борбеност и желба и тоа им донесе победа. Одличен мотиватор беше тренерот Александар Васоски, кој успеа да го излече најдоброто од својот тим.


Шампионот Струга ТЛ лесно го освои Ѓорче Петров и го „смени“ тренерот на Македонија ЃП, а Шкупи минимално славеше против Брегалница. Брера освои бод во Тетово против Шкендија, а ремизираа и Гостивар и Воска. Силекс благодарејќи на Марјан Ристовски дојде до три бода против Тиквеш.

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 11.коло во Првата фудбалска лига. Го предводи тренерот на Вардар, Александар Васоски.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 11.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА

 1. АРТАН ИЉАЗИ (ШКУПИ)
 2. НЕНАД МИШКОВСКИ (ВАРДАР)
 3. ДАРКО ИЛИЕСКИ (ШКУПИ)
 4. ВАНЃЕЛ ЗГУРО (СТРУГА ТЛ)
 5. ДАРКО МИЦЕВСКИ (ВАРДАР)
 6. АЛПЕР ПОТУК (ГОСТИВАР)
 7. АДЕНИС ШАЛА (ШКЕНДИЈА)
 8. ЛЕО АНТОНИО (БРЕРА)
 9. МАРЈАН РИСТОВСКИ (СИЛЕКС)
 10. АЛЕКСА МАРУШИЌ (ВОСКА)
 11. БЕСАРТ ИБРАИМИ (СТРУГА ТЛ)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: АЛЕКСАНДАР ВАСОСКИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови