Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на колото: Инасио Куевен (Шкупи)

Шкупи го декласира Работнички на Чаир со 3-0, а на средината на теренот „царуваше“ Инасио Куевен. За него нема загубена топка, тој е движечката сила во играта на Шкупи, а на вчерашниот дуел се искажа комплетно и како реализатор.

Куевен беше стрелец на два гола за својот тим и имаше максимален придонес во убедливата победа. Тој го заслужи епитетот МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на 12.коло во Првата фудбалска лига. Го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови