Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на колото: Христијан Малески (Струга ТЛ)

Струга ТЛ ја зголеми предноста во однос на Шкупи откако славеше на гости против Работнички со 0-1. Младиот напаѓач Христијан Малески се најде на вистинското место и погоди за триумф со кој стружани го чуваат врвот.

МАКФУДБАЛ го избра Христијан Малески за најдобар фудбалер во 24.коло во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови