Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на колото: Буњамин Шабани (Струга ТЛ)

Струга Трим Лум е новиот шампион на Македонија. Неверојатен успех за клубот кој е формиран во 2015 година и успеа оттогаш од најнискиот ранг да стигне до тронот.

Стружани вчера и официјално ја заверија титулата со триумфот од 3-0 против Силекс, а блескаше еден од најдобрите фудбалери во тимот, Буњамин Шабани. Одличниот играч за врска е константа во текот на целата сезона, а вчера успеа да постигне два гола.

МАКФУДБАЛ го избра Буњамин Шабани за најдобар фудбалер во 31.коло од Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови