Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на колото: Ален Јашароски (Воска Спорт)

Воска го победи Вардар во „дербито на дното“ и го остави најтрофејниот македонски клуб закован на самото дно. На тешкиот и каллив терен на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари беше уметност и да се изведе нешто со топката, но напаѓачот на Воска, Ален Јашароски, одлично ја заврши својата работа.

Беше неверојатно снаодлив пред противничкиот шеснаесетник и постигна два гола со кои го одлучи победникот.

МАКФУДБАЛ го избра Ален Јашароски за најдобар фудбалер на 14.коло во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови