Connect with us

МАКФУДБАЛ – ИГРАЧ на 15.коло во Првата лига: Дембо Дарбо (Шкупи)

Шкупи во чекор ја следи Шкендија, успеа да слави на гостувањето во Битола, а најзаслужен за тоа е напаѓачот Дембо Дарбо. Пелистер поведе со голот на Борче Маневски, но Дембо Дарбо не дозволи домаќинот премногу долго да се радува. Израмни само три минути подоцна, а потоа и се погрижи за целосен пресврт до крајот на првиот дел. 

Во второто полувреме Дембо Дарбо постигна уште еден гол, комплетираше хет – трик и го обезбеди триумфот за составот од Чаир. Дефинитицвно покажа врвна класа, незадржлив е за противничките дефанзивци и заслужи да биде потенциран како најдобар играч на 15.коло во Првата фудбалска лига во изборот на МАКФУДБАЛ.

Во следното коло, Шкупи на домашен терен го пречекува Вардар. 

     

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови