Connect with us

МАКФУДБАЛ – ГОЛ НА КОЛОТО: Љупчо Дориев (Шкендија)

Лидерот Шкендија оствари триумф (1-2) против Силекс во Кратово во првото пролетно коло. Стрелец на победничкиот гол беше Љупчо Дориев во 58.минута. Крилниот напаѓач на Шкендија во 58.минута на фантастичен начин ја затресе мрежата на Силекс. 

По центаршутот на Арменд Алими од десната страна, Дориев ја зафати топката со удар со глава и погоди во горниот десен агол од голот на Даниел Божиновски. 

Погодокот на Љупчо Дориев е најубав погодок во 19.коло од Првата фудбалска лига на Македонија во изборот на МАКФУДБАЛ.МК    
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови