Connect with us

Македонија ЃП го промовираше Филип Алексовски во сениорскиот погон

Македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров промовираше уште еден млад фудбалер кој добива професионален договор со клубот. После Емини и Воша, нов член на сениорскиот тим на Македонија ЃП е и Филип Алексовски. 

Ѓорчепетровци оваа зима ангажираа уште две нови засилувања, Филип Петров и Мартин Ковачев. Амбициите на клубот за вториот дел од сезоната се повторно да излезе на европска сцена.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови