Connect with us

Македонија ги сефтоса новите дресови: Ќе донесат ли среќа? (ФОТО)

Новото „сонце“ светна на арената „Тодор Проески“. Фудбалската репрезентација на Македонија ги сефтоса новите дресови, еден нов, помереден дизајн на нашето македонско сонце, кое отсега ќе го краси ликот на фудбалскиот тим.

Македонија вечерва игра против Малта во првиот натпревар од новиот квалификациски циклус за ЕВРО 2024 во Германија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови