Connect with us

Луис Енрике: Верувам дека не можете да ме разберете за Мбапе, но најважен е тимот

Фудбалерите на Пари Сен Жермен славеа во големото француско дерби против Олимпик во Марсеј со 0-2.


Избраниците на Луис Енрике постигнаа исклучително важна победа против нивните омразени ривали и покрај хендикепот во 40. минута кога Бералдо беше исклучен.

Шпанскиот стручњак го замени Килијан Мбапе во текот на второто полувреме, а на негово место влезе Гонсало Рамош. На крајот Португалецот го постига вториот гол за „светците“, па овој потег на Енрике се покажа како оправдан.

Фановите, сепак, веруваат дека потегот беше повеќе „дисциплинирачки“ кон Мбапе, кој одби нов договор со парижани и најави заминување од француската престолнина.

„Верувам дека не можете да ме разберете, но, сепак, најважен е тимот“, изјави Луис Енрике.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови